Dijital Pazarlama Stratejileri

Modern manzarada, pazarlama stratejileri büyük bir kısmının dijital olduğu artık çok bariz bir durumdur. Tüketiciler ve şirketler hemen hemen her zaman çevrimiçi olurlar – ve onlara ulaşmak ve en çok zaman harcadıkları davranışlarını gözlemlemek istersiniz.

Ama bir işi büyüttüğünüzde, bu sürekli gelişen manzara hızla bunaltıcı olabilir. Şimdilik yapacak çok şey var – aynı zamanda çevik bir dijital pazarlama stratejisini nasıl oluşturmalı, ince ayar yapmalı ve sürdürmelisiniz?

Pazarlamacıların ekiplerinin ve işletmelerinin büyümesine yardımcı olmak için uyarlayabildiği dijital strateji ve pazarlama kampanyalarının anlamı üzerine bir çalışma oluşturduk.

Dijital Pazarlama Stratejileri Nedir?

Dijital Pazarlama Stratejileri Nedir?Kısacası: Dijital pazarlama stratejileri, çevrimiçi pazarlamayı kullanarak hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak eylem dizisidir. “Strateji” terimi göz korkutucu görünebilir, ancak etkili bir dijital strateji oluşturmanın zor olması gerekmez.

Basit olarak, bir strateji, istenen bir hedefe ya da birden çok hedefe ulaşmak için sadece bir eylem planıdır. Örneğin, kapsayıcı hedefiniz, bu yıl web siteniz üzerinden geçen yıl sürdüğünüzden% 25 daha fazla potansiyel müşteri oluşturmak olabilir.

İşletmenizin ölçeğine bağlı olarak, dijital pazarlama stratejiniz çok sayıda hedef ve çok sayıda hareketli parça içerebilir, ancak bu basit strateji düşüncesine geri dönmeniz, bu hedeflere ulaşmaya odaklanmanıza yardımcı olabilir.

“Strateji” teriminin sadeleştirilmesine rağmen, aslında bir tane oluşturmak bazen zor olabilir. Dijital pazarlama kampanyasının neye benzediğini görelim.

Dijital Pazarlama Kampanyası Nedir?

Dijital stratejinizi dijital pazarlama kampanyalarınızla karıştırmak kolaydır, ancak bu ikisini nasıl ayırt edeceğiniz konusunda size birkaç ipucu verebiliriz.

Önceden belirttiğimiz gibi, dijital stratejiniz, kapsamlı pazarlama hedefinize ulaşmanıza yardımcı olmak için uyguladığınız işlem dizisidir. Dijital pazarlama kampanyalarınız, pazarlama stratejileri dahilinde sizi bu hedefe ulaşmaya yönlendiren yapı taşları veya eylemleridir.

Örneğin, bu kanal üzerinden daha fazla potansiyel müşteri elde etmek için Twitter’da en iyi performans gösteren bazı içeriklerinizi paylaşan bir kampanya yayınlamaya karar verebilirsiniz. Bu kampanya, daha fazla potansiyel müşteri üretme stratejinizin bir parçasıdır.

Bir kampanyanın birkaç yıl boyunca yayınlanmasına rağmen, bunun bir strateji oluşturmayacağını asla unutmayın. Bu, stratejinizi oluşturmak için diğer kampanyaların yanında yer alan bir taktiktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*